Jihočeský kraj hostil od 23. do 27. června již 11. ročník letní verze Olympiády dětí a mládeže. Jeska měla v 34 členné pražské atletické výpravě hned 8 zástupců – 6 atletů a 2 trenéry. Naši atleti a atletky si vedli znamenitě, když pro Prahu získali celkem 6 medailí, z toho 5 zlatých a 1 stříbrnou.

Nejúspěšnější závodnicí byla mladší žákyně Eliška Mráčková, která zvítězila v novém oddílovém rekordu 9.24 s v běhu na 60 m př. a byla zároveň členkou zlaté mixové štafety na 4 x 60 m. Dvě medaile vybojoval v Českých Budějovicích i starší žák Josef Fál, a to zlato se štafetou 4 x 60m a stříbro na 100m př., kde již v rozběhu posunul hodnotu oddílového rekordu na 13.25 s. Olympijskými vítězi se stali také mladší žáci Maxim Strangmüller v běhu 800 m a Filip Kostrbel ve výšce, který ve finále vyrovnal svůj osobní a zároveň oddílový rekod 167 cm.

VÝSLEDKY:

1. místo – Strangmüller Maxim – 800 m – 2:16.47 min. (v rozběhu 2:15.13)

1. místo – Mráčková Eliška – 60 m př. – 9.24 s

1. místo – Kostrbel Filip – výška – 167 cm

1. místo – Beneš M., Gajdošová E., MRÁČKOVÁ E., Sadílek V. – 4 x 60 m mix – 30.00 s

1. místo – Moravec M., Reischig F., Vacata V., FÁL J. – 4 x 60 m – 26.46 s

2. místo – Fál Josef – 100 m př. – 13.37 s (v rozběhu 13.25 s)

4. místo – Kostrbel Lukáš – dálka – 5.22 m

5. místo – Kostrbel Filip – dálka – 5.16 m

7. místo – Kostrbel Lukáš – výška – 153 cm

10. místo – Fál Josef – 60 m – 7.39 s (v rozběhu 7.36 s)

13. místo – Strangmüller Maxim – oštěp 500 g – 29.99 m

13. místo – Duchoňová Alice – oštěp 500 g – 35.39 m

14. místo – Mráčková Eliška – 60 m – 8.46 s (v rozběhu 8.44 s)

NM – Duchoňová Alice – výška (v kvalifikaci 150 cm)

Gratulujeme k medailím a předvedeným výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci Prahy, která na ODM 2024 zvítězila i díky přispění našich atletů v bodování krajů!