Pohár rozhlasu – vítězný hetrik

Do republikového finále 50. ročníku Poháru rozhlasu v Olomouci
mezi 33 škol z celé republiky postoupila tři družstva:
mladší žákyně a žáci , starší žakyně

Všechna tři družstva přivezla pohár za 1. místo


V úterý 12.6.2018 se v Olomouci uskutečnilo republikové finále Poháru rozhlasu. Ze všech krajských finále postoupilo 33 družstev. Hned trojnásobné zastoupení máme my, ZŠ Heyrovského – Olomouc, ZŠ Englišova – Opava a ZŠ Porubská – Ostrava. Dvě družstva se probojovala ze škol ZŠ Slovácká – Břeclav a ZŠ Štefcova z Hradce Králové.

50. ročník Poháru rozhlasu, který je součástí Sportovní ligy základních škol ministra školství.

Republikové finále proběhlo i letos před kamerami České televize.

Olomoucké zlato

Že nic není nadarmo, je stará známá věc. Ranní vstávání a odjezd z Prahy již v sedm ráno se mnohým nezamlouval, ale vyplatilo se!!

Do Olomouce jsem odjížděli s velkými očekáváními. Mladší žákyně postupovali do republikového finále z prvního místa, mladší žáci ze třetího a starší žákyně figurovali na místě pátém. Jenže všem bylo jasné, že teorie je hezká věc a „papírové“ předpoklady již mnohokrát „nedopadly“ a v tak velké konkurenci, které se na finále sejde stačí jedno zranění, jeden nepovedený závod, zaváhání a je po medailovém snu. Ale víra, že alespoň jednou se na stupně vítězů podíváme byla „nakažlivá“. Na perfektně připraveném stadionu, nás nezaskočila ani přítomnost kamer České televize. Po úvodním ceremoniálu jsme se hned pustili do boje. S vědomím, že každý centimetr navíc a každá sekunda dolů jsou bodíky pro tým se všichni rozběhli do svých sektorů. Hned úvodní štafety 4×60 m mladších žáků jsme vyhráli a finišman štafety Honza Auředník v následném rozhovoru v mix zóně, jako úplný „profík“ jasně prohlásil, že jsme přijeli pro medaile.

A PODAŘILO SE !!!

Ovládli jsme všechny tři kategorie ve kterých jsme se nominovali !!

Do Prahy tedy doputovaly tři ministerské poháry, na domácí ZŠ Heyrovského zbyl jen pohár pro starší žáky.

Atletické soutěže měly vysokou úroveň, padlo několik nejlepších výkonů sezóny, český rekord na 60 m starších žákyň (7,58 s) a na 4×60 m starších žáků (26,98 s).

Přes tři sta závodníků se pralo o každý bod. O to více těší náš obrovský úspěch, který byl podložen snahou všech členů týmů o zúročení celoroční přípravy. Většina závodníků předvedla výkony na hranici svých osobních rekordů a 24x se je podařilo překonat. Mezi deset nejlépe bodujících závodníků se pobojovala hned dvě děvčata: Terezie Táborská skončila druhá ziskem 1650 bodů a Lucie Krbcová devátá za 1375 bodů.

Naši závodnici v modrých dresech sedm disciplín ovládli a v dalších třech obsadili medailové posty. Nejkvalitnější výkon předvedla Terezie Táborská v běhu na 600 m časem 1:41,41 min. se dostala do čela republikových tabulek. Byla také vyhlášena nejlepší mladší žákyní olomouckého klání. K dalším hodnotným výkonům patří 12,06 m starší žákyně Daniely Kozačové v kouli a 512 cm v dálce mladších žáků Jana Auředníka.

Na závěr něco pro pamětníky, naposledy jsme vítězný pohár získali v roce 1986. Od té doby jsme byli mnohokrát na stříbrné nebo bronzové příčce, ale k vítězství vždy kousíček chyběl.

I proto to letošní vítězný hetrik z kategorie snů!!!

Všem účastníkům a trenérům gratulujeme a přejeme mnoho splněných snů!!!

2018-07-22T19:00:29+00:008. 7. 2018|